Pasaulio balsai muzikos festivalyje „Ave Maria“. Dėmesio – Autorius! Svečias – kompozitorius Giedrius Kuprevičius

2016 m. rugpjūčio 11 d. 19 val.

fecabook_virselis_2_

 

Šią vasarą, kaip ir kasmet, festivalyje svečiuojasi Legenda – itin įvairiapusė asmenybė, kompozitorius, pedagogas, eseistas, publicistas, kultūros veikėjas, filantropas Giedrius Kuprevičius.

 

G. Kuprevičiaus kūrybinėje biografijoje yra buvę nemažai įdomių posūkių: 1980 m. kompozitorius įkūrė Kauno muzikinio teatro elektroninės muzikos grupę „Argo“, nuo 1957 m. nuolat skambina Kauno karilionu, o 1998 m. paskirtas vyriausiuoju Kauno miesto varpininku. Nuo 2000 m. iki 2012 m. buvo KTU Humanitarinių mokslų fakulteto dekanas, 2005 m. įkūrė KTU radijo stotį „Gaudeamus“.

 

Kompozitorius yra sukūręs vieną ryškiausių Lietuvoje miuziklų – „Ugnies medžioklė su varovais“ (1975), o šio miuziklo daina „Kregždutės“ yra populiari iki šiol. LNOBT rodomas G. Kuprevičiaus baletas „Čiurlionis“ jau sužavėjo tūkstančius muzikos mylėtojų, o jo operos „Karalienė Bona“ fragmentai skamba žymių dainininkų repertuare. Kompozitorius rašo ir tradicinių žanrų muziką (operas, simfonijas, kamerinius kūrinius, oratorijas, vokalinius ciklus), ir sumano įvairių netradicinių projektų, veda atviras paskaitas, aktyviai reiškiasi šalies kultūrinėje erdvėje.

 

Už nuopelnus kompozitorius įvertintas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi, Vyriausybės kultūros ir meno premija, Auksiniu scenos kryžiumi, G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliu „Tarnaukite Lietuvai“, Nacionaline kultūros ir meno premija.

 

Baritonas Jurgis Jarašius yra Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos absolventas, pelnęs pirmąsias vietas tarptautiniuose konkursuose Madeiroje (Portugalija), Lonige (Italija), Kaune. Dainininkas sukūrė keletą vaidmenų Kauno valstybiniame muzikiniame teatre (Franko Wildhorno, Giedriaus Kuprevičiaus miuzikluose, modernaus šokio spektaklyje „Rezonansas“ ir kt.), koncertavo Pažaislio muzikos festivaliuose, „Didžiajame muzikų parade“, Tauragės vokalinės muzikos festivalyje, Kauno Maironio muziejuje, Kauno menininkų namuose bei kitur. Dainininkas yra gavęs LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėką „Už pasiekimus tarptautiniuose konkursuose“.

 

Bilietas – 10 Eur

http://www.bilietai.lt

Vytauto g. 17, LT-00101 Palanga
Tel.: (8 460) 30326, 30314
El. paštas gintaro.muziejus@ldm.lt
Svetainė www.pgm.lt