Paroda „Miesto gamta: pradedant Vilniumi“

2017 m. vasario 3–kovo 19 d.

Oksana Valionienė, Vilniaus pirminio reljefo planas, M 1:20000, 2015, fragmentas. Autorės nuosavybė

Parodoje „Miesto gamta: pradedant Vilniumi“ pristatomi  meno kūriniai ir mokslo tyrimai, kuriuose miestas yra apmąstomas ne kaip išskirtinai žmogaus kūrinys bet kaip ekosistema, kurioje žmogaus veikla nuolatos sąveikauja su gyvosios ir negyvosios gamtos procesais. Svarbus projekto elementas yra siekis įsigilinti į miestą, kuriame vyksta pati paroda – Vilnių, suvokiant jį ne kaip uždarą vienetą, bet kaip darinį, egzistuojantį platesniuose gamtiniuose ir kultūriniuose, laiko ir erdvės kontekstuose.

 

Paroda susideda iš dviejų dalių. Joje pristatomi penki nauji meno kūriniai, kuriuos, bendradarbiaudami su mokslininkais, sukūrė Lietuvos ir užsienio menininkai. Šiuose kūriniuose  ieškoma paralelių tarp miesto ir skruzdėlyno, siūloma suvokti miestą iš šikšnosparnio perspektyvos, žvelgiama į robotus kaip į visuomenės narius, apmąstomi atskiram kūnui ir bendruomenei būdingi potrauminio gijimo procesai, svarstomos galimybės radikaliems pokyčiams miesto viešosiose erdvėse. Greta naujų menininkų kūrinių pristatomi pastarųjų dešimtmečių moksliniai darbai, kuriuose miesto gamtos problematiką tyrinėja istorikai, paleoantropologai, archeologai, botanikai, meteorologai ir kitų sričių mokslininkai; tyrimai pateikiami žiūrovui suprantamu ir kūrybišku būdu.

 

Parodą lydi išplėstinė edukacinė programa: per 2016 ir 2017 metus ketinama surengti mažiausiai penkis seminarus ir kūrybines dirbtuves, kuriuos ves projekte dalyvaujantys menininkai ir mokslininkai. Dalis dirbtuvių ar seminarų įsilies į kūrybinį procesą ir jų metu sugeneruotos idėjos ar sukurti produktai taps parodos dalimi.

 

Dalyviai: Kader Attia; Julius von Bismarck; Pakui Hardware (Neringa Černiauskaitė & Ugnius Gelguda); Kuai Shen; Julijonas Urbonas; Rimantas Jankauskas, Šarūnas Jatautis ir Ieva Mitokaitė; Iwona Janicka; Vida Motiekaitytė; Egidijus Rimkus, Dovilė Keršytė, Justas Kažys; Oksana Valionienė, Aistis Žalnora

 

Kuratoriai: Vytenis Burokas, Vitalij Červiakov, Eglė Mikalajūnė, Eglė Nedzinskaitė

 

Organizatorius: Nacionalinė dailės galerija, Lietuvos dailės muziejus

 

Partneriai: Rezidencijų centras „Rupert“, Fizinių ir technologinių mokslų centro Lazerinių technologijų skyrius, VU Herbariumas, VU Matematikos ir informatikos fakultetas, Lietuvos agrarinių ir miško mokslų institutas, Lietuvos aklųjų biblioteka.

 

Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos kultūros ministerija, Goethe’s institutas Lietuvoje, Prancūzų institutas Lietuvoje, Šiaurės Reino-Vestfalijos žemės šeimos, vaikų, jaunimo, kultūros ir sporto ministerija,UAB ABB, UAB „Precizika Metrology“.

 

Konstitucijos pr. 22,
LT-08105 Vilnius
Svetainė www.ndg.lt

Taip pat žiūrėkite

Galerija

Parodos „Miesto gamta: pradedant Vilniumi“ spaudos konferencija ir atidarymas