Pasaulio balsai muzikos festivalyje „Ave Maria“. Vasaros Rendez-vous…

2016 m. rugpjūčio 13 d. 19 val.

fecabook_virselis_6_

 

Vasaros rendez-vous…

ČIURLIONIO KVARTETAS

KRISTINA ZMAILAITĖ (sopranas)

EDMUNDAS SEILIUS (tenoras)

 

ČIURLIONIO KVARTETAS:

JONAS TANKEVIČIUS (I smuikas)

DARIUS DIKŠAITIS (II smuikas)

GEDIMINAS DAČINSKAS (altas)

SAULIUS LIPČIUS (violončelė)

 

Susibūręs 1968 m. ČIURLIONIO KVARTETAS tebegarsėja kaip išradingas ir techniškai pažangus kolektyvas. 1990 m. jis vienas pirmųjų buvo apdovanotas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija. Kvartetas koncertavo nuo Islandijos iki Rusijos ir nuo Norvegijos iki Italijos; taip pat Kanadoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Meksikoje, Japonijoje bei Kinijoje, griežė prestižiniuose Europos festivaliuose, pasaulinėse parodose „EXPO Aichi“ Japonijoje, „MIDEM 2005“ mugėje Prancūzijoje. Ansamblis yra parengęs įdomius koncertų ciklus, skirtus Brahmso ir Bartóko kūrybai, grojo monografinius Mozarto, Šostakovičiaus, Schuberto, Schumanno, Lotynų Amerikos ir lietuvių kompozitorių koncertus. Ypač svarbią vietą kolektyvo repertuare užima Čiurlionio muzika – 2011 m. kvartetas pagrojo 100 koncertų įvairiose Lietuvos ir užsienio scenose, turą baigdamas UNESCO salėje Paryžiuje. 2014 m. Čiurlionio kvarteto koncertiniai keliai vedė net iki Kinijos Sianio miesto, grota ir Latvijos nepriklausomybės dienos minėjimo šventėje Rygoje. 2015 m. pasirodė Lenkijoje, JAV, Didžiojoje Britanijoje, koncertais Florencijoje ir Romoje pažymėjo Mykolo Kleopo Oginskio metus. Ansamblis yra įgrojęs įrašų Lietuvos ir užsienio studijose, taip pat į vinilines bei kompaktines plokšteles. Čiurlionio kvartetas groja unikaliais XVIII a. italų meistrų instrumentais.

 

Po sėkmingai sukurto Adinos vaidmens Donizetti’o operoje „Meilės eliksyras“ KRISTINA ZMAILAITĖ yra parengusi ryškių operos ir operetės vaidmenų, pavyzdžiui, Misis Ford (von Nicolai’aus „Vindzoro šmaikštuolės“), Džuljeta (Gounod „Romeo ir Džuljeta“), Fraskita (Bizet „Karmen“), Violeta (Verdi’o „Traviata“), Marica (Kálmáno „Marica“) ir kitų. 2002 m. dainininkė pelnė Vokietijos valstybinę DAAD stipendiją, kuri jai suteikė galimybę šioje šalyje tobulintis ir koncertuoti. Po to stažavo JAV ir Prancūzijoje, dalyvavo italų pedagogų meistriškumo kursuose. K. Zmailaitė koncertavo įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose, parengė kamerinių programų, bendradarbiavo su Lietuvos nacionaliniu operos ir baleto teatru bei kitais muzikiniais teatrais. Solistė dainavo su šiais orkestrais: Minsko nacionalinės filharmonijos, Lietuvos nacionaliniu, Lietuvos valstybiniu, Kauno simfoniniais , Lietuvos, Šv. Kristoforo kameriniais.

 

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistas EDMUNDAS SEILIUS dar studijų metais debiutavo Nemorino vaidmeniu Donizetti’o operoje „Meilės eliksyras“. Dainininkas yra sukūręs daugybę vaidmenų operose ir operetėse, tokių kaip Romeo (Gounod’o „Romeo ir Džuljeta“), Pangas (Puccini’o „Turandot“), Jurgelis (Dvariono „Dalia“), Leopoldas (Halévy „Žydė“), Alfredas (Verdi’o „Traviata“), Rinučis (Puccini’o „Džanis Skikis“), Hercogas (Verdi’o „Rigoletas“), Rudolfas (Puccini’o „Bohema“), Lenskis (Čaikovskio „Eugenijus Oneginas“), Rosiljonas (Leháro „Linksmoji našlė“) ir kitų. Po dvejų metų studijų JAV (Southern Methodist University Dalase ir New England Conservatory Bostone) 2007–2008 m. sezoną E. Seilius kūrė vaidmenis Reino nacionalinėje operoje Strasbūre. Solistas bendradarbiavo su Dalaso opera, „Amarillo“ teatru, Čikagos opera, taip pat su visais Lietuvos simfoniniais bei kameriniais orkestrais.

 

Bilietas 10 Eur

Bilietų pirkimas: http://www.bilietai.lt

Vytauto g. 17, LT-00101 Palanga
Tel.: (8 460) 30326, 30314
El. paštas gintaro.muziejus@ldm.lt
Svetainė www.pgm.lt