Edukacinė programa „Vilniaus senovė“

Nuo 2019 m. vasario 16 d.

Archeologinis žaidimas

 

Apie senovės būtį, buitį bei amatus mums nemažai gali papasakoti archeologiniai radiniai, ypatingai keramikos dirbiniai, nes jų gausu ir jie ilgai išlieka nesudūlėję. Ekskursijoje susipažinsime su Vilniaus, kaip viduramžių miesto, archeologine ekspozicija. Per edukacinį užsiėmimą trumpai apžvelgsime pagrindines archeologinio darbo dalis. Dirbtuvėse, specialiai edukacijai pritaikytose „archeologinėse perkasose“, ieškosime keramikos dirbinių, jų šukių. Atsargiai, sluoksnis po sluoksnio, atidengsime „kultūrinius sluoksnius“ ir rastas keramikos dirbinio šukes suklijuosime į vieną daiktą. Taip atkursime senovinį ąsotį, puodynę ar koklį.

 

Edukacinis užsiėmimas skirtas IV–IX klasių mokiniams

 

 

Viduramžių miestas Vilnius

 

Vilniaus istorija prasideda ant ledynmečio kalvų, kurios mena gyventojus dar nuo neolito laikų. O medinė pilis ant Gedimino kalno buvo pastatyta jau pagoniškais Lietuvos amžiais, maždaug prieš 1000 metų. Didžiojo kunigaikščio laiškuose sostinė Vilnius paminėta viduramžiškais 1323-iaisiais. Iki šiol senamiestyje išliko viduramžių miestams būdingas planas – gatvelės tarsi spinduliai tolsta nuo pagrindinės piliavietės ir dalija miestą į netaisyklingus kvartalus. O miesto pastatai liudija ilgus penkis amžius – Gotikos, Renesanso, Baroko ir Klasicizmo laikotarpius – apimančią istoriją.

 

Per edukacinį užsiėmimą su senoviniais Vilniaus vaizdais susipažinsime muziejaus archeologinėje ekspozicijoje, o praktinėje dalyje kursime viduramžių Vilniaus vaizdą pagal autentiškus senovės dailininkų  piešinius.

 

Edukacinis užsiėmimas skirtas I–V klasių mokiniams

 

Užsiėmimai vyksta Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje (Arsenalo g. 3A, Vilnius) antradieniais–penktadieniais nuo 11 iki 17 val. Vedami moksleivių grupėms (10–25 asm.). Kaina vienam moksleiviui – 1,00 EUR.

Informacija teikiama ir užsakymai priimami tel.: (8 5) 212 18 13, 262 80 80.

Arsenalo g. 3A, LT-01100 Vilnius
Tel. +370 5 262 8080, +370 5 212 1813
El. p. tddm@lndm.lt
Muziejus pritaikytas asmenims, turintiems judėjimo sutrikimų