Eksponuojami „Baltica“ kūrybinės grupės gaminiai

Veikia nuo 2019 m. sausio 16 d.

Lietuvoje sukurti prekės ženklo „Baltica“ durų, langų, baldų rankenos ir jų aksesuarai yra pasaulyje pripažinti išskirtinio dizaino ir kokybės dirbiniai. 1997–2018 metais „Baltica“ kūrybinė grupė kūrė originalaus dizaino rankenas. Jos buvo liejamos Lietuvoje smėlio būdu iš žalvario ir bronzos. Siekiant tobulo rezultato, naudoti itin kokybiški metalai iš Jungtinių Amerikos Valstijų ir liejimo smėlis iš Vokietijos. „Baltica“ meistrai, gamindami šias rankenas, naudojo juvelyrų darbo įrankius. Kiekvienas gaminys pareikalavo daug kruopštaus rankų darbo. „Baltica“ rankenų meninis sprendimas ir atlikimo kokybė visiems laikams liks lietuvių dizainerių ir meistrų talento bei gebėjimų įrodymu. Dvylikai „Baltica“ kūrybinės grupės sukurtų rankenų buvo išduoti JAV dizaino patentai, du dirbiniai yra gavę Europos Sąjungos registruotojo Bendrijos dizaino pažymėjimus.

 

Visame pasaulyje garsūs architektai ir interjero dizaineriai rinkosi „Baltica“ gaminius savo projektams, prabangiems gyvenamiesiems namams ir viešbučiams. Kuriant rankenų serijas ir atsižvelgiant į užsakovų pageidavimus, „Baltica“ dizaineriai kūrybiškai interpretuodavo ir meno istorijos laikotarpių – baroko, klasicizmo, ampyro, secesijos, art deco – stilistiką. „Baltica“ prekės ženklas buvo reklamuojamas pripažintuose tarptautiniuose dizaino žurnaluose, o klientų ratą sudarė žymūs žmonės – Celine Dion, Barbra Streisand, Keithas Richardsas, Larry Ellisonas, Jordanijos karalienė Noor ir kiti. 

 

Lietuvoje „Baltica“ rankenas galima pamatyti Vilniaus kulto pastatų – Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčios, Šv. Mikalojaus bažnyčios, Dievo Gailestingumo šventovės, Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčios, Šv. Dvasios ortodoksų vienuolyno katedros duryse. Jos taip pat puošia Kauno Šv. Jurgio Kankinio bažnyčios ir Palangos Birutės kalno koplyčios duris. 

 

2019 m. „Baltica“ įmonės įkūrėja ir dizaino grupės vadovė Asta Baškauskaitė šią ekspoziciją ir visą medžiagą, susijusią su rankenų projektavimo procesu, padovanojo Lietuvos dailės muziejui. Tais pačiais metais prekės ženklo „Baltica“ sukurtų rankenų gamybą perėmė JAV įmonė.

Liepų g. 33, LT-92145 Klaipėda
Tel. / faks. (8 46) 410 416; tel. (8 46) 410 412
domsaitis.galerija@muziejus.ldm.lt

Taip pat žiūrėkite

Galerija

Ekspozicija „Baltica“ kūrybinės grupės gaminiai