Muzikos festivalis „Pasaulio balsai“

2018 m. liepos 24, 28, rugpjūčio 7, 10, 12, 16 d. 20 val.

Liepos 24 d., antradienis, 20 val.

 

Koncertas „SAKMIŲ SIUITA“

 

DOVILĖ KAZONAITĖ (sopranas)

TADAS MOTIEČIUS (akordeonas)

 

Vidurvasario vakarą jaunųjų atlikėjų – D. Kazonaitės ir T. Motiečiaus – duetas kviečia jus į koncertą-misteriją lietuviškų sakmių tematika.

 

Duetą, gyvuojantį jau kelerius metus, draugėn subūrė meilė lietuviškai muzikai. Bendraminčiai norėjo atgaivinti visiems žinomą, tačiau atlikėjų jau šiek tiek primirštą F. Bajoro „Sakmių siuitą“, todėl nusprendė sukurti monospektaklį-misteriją „Žemė prašė, kad žmonės mirtų“. D. Kazonaitė yra labai aukštai vertinama šiuolaikinių lietuvių kompozitorių, todėl gana dažnai tampa pirmąja jų naujų kūrinių atlikėja. Pasak muzikologės J. Žukienės, solistės atliekami lietuviški kūriniai atgyja ir gyvena malonaus tembro, savitos interpretacijos ir raiškios dikcijos dėka. „Kai žmones sujaudina muzikos ir žodžio prasmė, tarp mūsų užsimezga ryšys. Dėl tokių nuoširdžių momentų aš dainuoju. Noriu dovanoti žmonėms, tai kas tikra ir mums visiems labai brangu – meilę, grožį ir vienybę“, – sako D. Kazonaitė.

 

F. Bajoro „Sakmių siuita“, šiais metais mininti savo 30-metį, jaunųjų atlikėjų dueto meistriškai supinta su kitų lietuvių ir užsienio autorių kūriniais, nuspalvins jūsų vakarą slėpiningomis harmonijomis. 

 

Programoje – F. Bajoras, G. Kuprevičius, S. Mossearkas, S. Vainiūnas, J. Gruodis, Vl. Jakubėnas ir kt.

 

Bilietas – 10 €

Bilietus galima įsigyti sistemoje „Bilietai LT“ bei Palangos gintaro muziejuje.

 

 

Liepos 28 d., šeštadienis, 20 val.

 

Koncertas „NAKTIS BRODVĖJUJE“

 

GIEDRIUS PRUNSKUS (baritonas)

KAUNO FORTEPIJONINIS TRIO:

LINA KRĖPŠTAITĖ (fortepijonas)

INDRĖ ANDRUŠKEVIČIŪTĖ (smuikas)

ASTA KRIŠTAPONIENĖ (violončelė)

GIEDRIUS PRUNSKUS (baritonas)

 

Viena iš žmogui suteiktų privilegijų – galimybė svajoti. Vieni svajoja apie gražesnį gyvenimą ir būsimus žygdarbius, kiti – apie materialius dalykus, treti, būdami dvasios Don Kichotais, svajose mato neįmanomus ar nebūtus siekius. O apie ką svajoja populiariausių miuziklų ir kino filmų herojai?

 

Nerimastingų svajoklių kompanija – Kauno fortepijoninis trio ir baritonas Giedrius Prunskus vieną stebuklingą naktį mintimis praleido legendiniame Brodvėjaus teatre, kur bendravo su įvairiausiais kino juostose įamžintais herojais, miuziklų ir operų personažais. Apie ką jie mąsto, kuo tiki ir kas juos skatina pasinerti į svajonių pasaulį? Atsakymus pateiks spalvinga programa, kurioje skambės kompozitorių C. Porterio, Ch. Iveso, F. Loeweso, G. Geldo, G. Gershwino, J. Kanderio, K. Weillio, M. Leigho, R. Rodgerso bei N. Buco kūriniai iš XX a. klasika tapusių miuziklų bei kino filmų „Bučiuok mane, Keite“, „Oklahoma!“, „Pietų vandenynas“, „Žmogus iš Lamanšo“, „Trijų grašių opera“, „Porgis ir Besė“, „New York, New York“, „Šenandoa“, „Mano puikioji ledi“, „Kamelota“ ir kt. 

 

Baritono G. Prunskaus ir Kauno fortepijoninio trio kūrybinė draugystė prasidėjo jau pirmajame trio koncerte 2011 m. ir visus šiuos metus džiugina klausytojus įvairiomis teminėmis programomis, teatralizuotais edukaciniais koncertais ir netikėtais kūrybiniais iššūkiais. 

 

Bilietas – 10 €

Bilietus galima įsigyti sistemoje „Bilietai LT“ bei Palangos gintaro muziejuje.

 

 

Rugpjūčio 7 d., antradienis, 20 val.

 

Koncertas „DAINUOJANČIOS BALTIJOS POEMOS“

 

KADRI-LIIS KUKK (sopranas, Estija)

RASA DZIMIDAITĖ (sopranas, Lietuva)

KRISTIANS KRIEVANS (baritonas, Latvija)

JAMIE LOFTUS (fortepijonas. Didžioji Britanija)

 

Keturi jauni ir talentingi jaunosios kartos atlikėjai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Didžiosios Britanijos kviečia klausytojus į koncertą „Dainuojančios Baltijos poemos“. Koncerto pavadinimas kilo iš programos, kurioje susipina M. Saario, J. Vituolio, B. Dvariono ir kitu žymių Baltijos šalių kompozitorių dainos ir arijos apie gamtą, gyvenimą, mirtį, svajones, žmogiškąsias vertybes, meilę žmogui ir Tėvynei. Būdami scenoje atlikėjai skleidžia kultūrinę Baltijos šalių vienybę ir kiekvienos šalies kalbos ir muzikos savitumą šiais trijų Baltijos valstybių Nepriklausomybės 100-mečio metais. 

 

Pianistas ir projekto koordinatorius J. Loftusas  kilęs iš Didžiosios Britanijos, šiuo metu studijuoja fortepijono specialybę Estijos muzikos ir teatro akademijoje. Jam šis koncertas – tai kelionė po Baltijos šalių muzikinę kultūrą, su kurios muzikos grožiu ateityje jis ketina supažindinti ir savo šalies publiką.

 

Estijos sopranas K. Liis Kukk, prieš metus baigusi Estijos muzikos ir teatro akademiją,  klausytojus nukels į mėnulį ir šlamančius miškus, kuriais vaikšto jos mylimasis.

 

Latvių baritonas, J. Vytuolio muzikos akademijos studentas K. Krievanis, didžiuojasi savo šalies istorija bei kultūra ir labai džiaugiasi galėdamas supažindinti publiką su Latvijos kamerinės muzikos tradicijomis. Lietuvių sopranui R. Dzimidaitei tai nuostabi galimybė atskleisti pasauliui lietuvių muzikos ir kalbos grožį. 

 

Šis projektas – istorinės ir kultūrinės trijų Baltijos sesių vienybės šventė!

 

Programoje – M. Saaris, E. Tubinas, E. Mägi, J. Vitolis, A. Kalninis, E. Darzinis, B. Dvarionas, G. Kuprevičius, B. Budriūnas

 

 

Bilietas – 10 €

Bilietus galima įsigyti sistemoje „Bilietai LT“ bei Palangos gintaro muziejuje.

 

Rugpjūčio 10 d., penktadienis, 20 val.

 

Koncertas „ROBERTAS ŠUMANAS. MUZIKINIAI ATVIRUKAI“

 

ILONA DAMAŠIŪTĖ-BERES (fortepijonas, Kanada)

VALSTYBINIS VILNIAUS KVARTETAS:

DALIA KUZNECOVAITĖ (I smuikas)

ARTŪRAS ŠILALĖ  (II smuikas)

GIRDUTIS JAKAITIS (altas)

AUGUSTINAS VASILIAUSKAS (violončelė)

 

Atlikėjai R. Šumano šedevrus pasirinko neatsitiktinai – būtent šio kompozitoriaus kūryba juos subūrė bendram muzikavimui.

 

Koncerte skambėsiantis fortepijoninis ciklas „Karnavalas“ – vienas ryškiausių programinės fortepijoninės muzikos ciklų, reikalaujantis aukšto pianisto meistriškumo, virtuoziškumo, ryškios interpretacijos ir polėkio. Šį 20-ties pjesių ciklą, kuriame ryškiai atsiskleidžia R. Šumano kompozicinės naujovės, pažiūros į meną, kūrybos idealai, pats kompozitorius pavadino „mažomis scenomis, kurių kiekviena paremta keturiomis raidėmis“. Jos sudaro žodį ASCH – Čekijos miestelio pavadinimą. (Taip pat raidės Sch yra R. Šumano autografas.) Keturių garsų motyvas – la, mi bemol, do, si – tampa savotiška tema, kurios variantai skamba atskirose pjesėse ir intonaciškai jungia visą ciklą.

 

Skamba muzika, sukasi poros, viena kitą keičia karnavalo kaukės – Pjeras ir Arlekinas, drugeliai, šokančios raidės. Pasilinkminime dalyvauja ir davidsbiundleriai – paties kompozitoriaus sugalvotos, iš tikro neegzistuojančios Daivdsbundo (pavadintos biblinio karaliaus Dovydo, nugalėjusio žydų tautos priešus filistinus) sąjungos nariai. Minioje yra ir filistinai – atgyvenusių pažiūrų miesčionys, kurie kūrinio pabaigoje susiremia su davidsbiundleriais. Ciklas užbaigiamas vis greitėjančiu tempu, įtikinama davidsbiundlerių pergale. Šis seno ir naujo supriešinimas ir skirtingų muzikinių temų susidūrimas sudaro „Karnavalo“ idėjinį pagrindą. 

 

Fortepijoninis kvintetas op. 44 laikomas vienu iš geriausių R. Šumano kūrinių, bei vienu didingiausių XIX a. kamerinės muzikos šedevrų. Kompozitoriaus žmona Klara, kuriai dedikuotas šis kūrinys, apibūdino kvintetą kaip „nuostabų, kupiną gyvybingumo ir atgaivos“. Sukurtas fortepijonui ir styginių kvartetui, šis kūrinys iš esmės pakeitė fortepijoninio kvinteto instrumentuotę ir muzikos charakterį ir pasaulinėje muzikinėje literatūroje pelnė romantinio žanro kvintesencijos epitetą. 

 

Bilietas – 10 €

Bilietus į koncertus galima įsigyti sistemoje „Bilietai LT“ bei valandą prieš koncertą renginio vietoje.

 

 

Rugpjūčio 12 d., sekmadienis, 20 val.

Koncertas „BELLE EPOQUE“

 

ASTA KRIKŠČIŪNAITĖ (sopranas)

AUDRONĖ KISIELIŪTĖ (fortepijonas)

DONATAS BAGURSKAS (kontrabosas)

 

Balsas, fortepijonas ir kontrabosas – tokios netikėtos ir itin retos sudėties ansamblio susikūrimą inicijavo dainininkė A. Krikščiūnaitė, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė, daug metų koncertuojanti su pianiste A. Kisieliūte. Šį kartą drauge su jomis scenoje pasirodys kontrabosininkas D. Bagurskas, kurio rankose šis didžiulis instrumentas skamba subtiliai ir švelniai, į darnų skambesį susiliedamas su nuostabiu A. Krikščiūnaitės sopranu. Atlikėjai publikai gerai žinomi dėl savo profesionalumo, pagarbos profesijai ir klausytojui. Jų vizitine kortele tapo unikalios, dažnai Lietuvoje neskambėjusios programos, netradicinės aranžuotės, surastos itin subtilios muzikos raiškos spalvos.

 

Kelerius metus kruopščiai rinkę kūrinius, atlikėjai sukūrė koncertinę programą, kurios sudėtyje – Lietuvoje itin retai skambantys ir pirmą kartą atliekami Europos kompozitorių muzikos šedevrai. Ištaigingos melodijos, jausmingi dainų tekstai, visa muzikos spalvų paletė – taip galima apibūdinti šią programą, kurioje kiekviena kūrinys – subtili, nepakartojama istorija, išsiliejusi į žodį ir melodiją. Šiandien tokia išdailinto romantizmo muzika guodžia, suteikia vilties, nuskaidrina sielą. Čia svarbiausi subtilūs, nekontrastingi skambesiai, persismelkę grakštumo, minkštumo, vingrių junginių, kuriuos skleidžia harmoningai susipinančios vokalo ir instrumenų partijos. 

 

Programoje – R.Hahnas, G.Fauré, G.Verdi, G.Bottesini, E.Toselli, G.Martini ir kt.

 

Bilietas – 10 €

Bilietus galima įsigyti sistemoje „Bilietai LT“ bei Palangos gintaro muziejuje.

 

 

Rugpjūčio 16 d., ketvirtadienis, 20 val.

 

Koncertas „POST SCRIPTUM AKORDEONUI“

 

HENRI ZIBO (akordeonas, Estija)

MIKK LANGERPROON (akordeonas, Estija)

 

Baigiantis šių metų festivalio „Pasaulio balsai“ koncertų ciklui, organizatoriai kviečia į jaunatviškai virtuozišką muzikinę intrigą – akordeoninį Post scriptum Palangos Gintaro muziejuje. Jau keletą metų drauge muzikuojantys du jauni estų akordeonininkai H. Zibas ir M. Langerproonas koncerto Gintaro muziejuje klausytojams parengė nuotaikingą XX a. estų bei kitų Europos šalių kompozitorių kūrinių programą. 

 

Nepaisant jauno amžiaus, abu atlikėjai yra daugelio respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatai, aktyviai populiarinantys akordeono muziką savo šalyje ir už jos ribų. 

 

H. Zibas yra keleto respublikinių jaunųjų akordeonininkų konkursų laureatas, kaip solistas yra pasirodęs su Talino kameriniu ir Estijos nacionaliniu simfoniniu orkestrais, dalyvavo tarptautiniuose meistriškumo kursuose. 

 

M. Langerproonas buvo išrinktas geriausiu Talino G. Otso muzikos mokyklos akordeono skyriaus atlikėju. Muzikantas dažnai rengia solines programas, drauge su įvairių sudėčių ansambliais koncertuoja daugelyje koncertų salių, dažnai pasirodo kaip solistas su simfoniniais orkestrais. 

 

Programoje: J. Räätsas, H. Elleris, J. O. Pane ir kt.

 

Bilietas – 10 €

Bilietus galima įsigyti sistemoje „Bilietai LT“ bei Palangos gintaro muziejuje.

 

 

 

 

 

 

 

 

Vytauto g. 17, LT-00101 Palanga
Tel. (8 460) 30 326, (8 460) 30 314
El. p. gintaro.muziejus@ldm.lt
Svetainė www.pgm.lt